Rozwiązania logistyczne dla branży medycznej i ochrony zdrowia

Sektor urządzeń i narzędzi medycznych to wymagający i zmienny rynek, ze względu na stale rosnący popyt i nieustanne modyfikacje przepisów. Precyzyjna dostawa środków ochrony zdrowia stawia wysokie wymagania przed transportem i logistyką. Niewłaściwy sposób transportu urządzenia medycznego, mógłby spowodować jego uszkodzenie i brak możliwości  zastosowania go zgodnie z przeznaczeniem. Innym ważnym aspektem jest terminowość dostaw. Często czas odgrywa tu kluczową rolę.

Eksperci logistyki, stale poszukujący optymalnych rozwiązań

Szpitale oraz inne placówki opieki medycznej muszą nieustannie dysponować urządzeniami i narzędziami medycznymi, a to oznacza stałe utrzymywanie stanów magazynowych. Nie każde przedsiębiorstwo posiada odpowiednią przestrzeń magazynową do sprawnej organizacji wymagających przesyłek. Rozpoczynając współpracę z MOL Logistics, każdy podmiot z zakresu usług medycznych otrzyma stosowne wsparcie. Zapewniamy odpowiedni transport, nawet tych najbardziej wrażliwych produktów. Dzięki wdrożonym procedurom ISO oraz zaawansowanym systemom informatycznym jesteśmy w stanie sprostać najwyższym wymaganiom, jakie stawia branża.

N

Zapraszamy do kontaktu z naszym działem Wsparcia Klienta, który tworzą profesjonaliści zajmujący się w sposób kompleksowy kwestiami transportowo-logistycznymi.

N

Realizujemy transport dla małych i dużych przesyłek dbając o punktualność, bezpieczeństwo i konkurencyjność stawek.

N

Umożliwiamy zorganizowanie wstępnego spotkania z jednym z naszych specjalistów, który przeanalizuje aktualne potrzeby firmy.

Magazynowanie wyrobów i materiałów medycznych

Magazynowanie w branży medycznej wymaga czystości i porządku. W przypadku, gdy nasi Klienci nie mogą spełnić tych warunków, oferujemy usługi magazynowania w naszych obiektach. W tym celu powstały wyznaczone strefy, które dodatkowo zostały wyposażone w systemy kontroli temperatury. Umożliwiamy również dostęp do systemu, w którym można na bieżąco śledzić swoje zapasy. Posiadamy doświadczenie w organizacji transportu towarów wymagających bardzo niskich temperatur. Pakowanie z wykorzystaniem suchego lodu, żelu oraz opakowań z czynnikiem chłodzącym. Dzięki temu Klienci otrzymują towary zgodnie z wymaganiami.

Więcej o magazynowaniu

Transport ekspresowy

Nasi Klienci oczekują krótkiego czasu dostawy z zachowaniem maksymalnych środków ostrożności. Nie każdy przewoźnik może temu sprostać. MOL Logistics dysponuje flotą ponad 350 samochodów dostawczych i licznymi ciężarówkami. Dzięki temu możemy zapewnić skuteczny transport produktów medycznych na terenie całej Europy. Nasi kierowcy to specjaliści w swoim fachu, świadomi wyzwań, jakie niesie ze sobą przewóz tego typu ładunków. Wyróżnia Nas indywidualne podejście do każdej sytuacji. W razie potrzeby zaangażujemy dwóch kierowców, którzy nieprzerwanie mogą jechać całą dobę, aby dotrzymać terminu bez względu na rozmiar ładunku.

Więcej o transporcie ekspresowym

Czy rozwiązania transportowo-logistyczne w Twojej firmie są dopasowane i nowoczesne?

Zachęcamy do skorzystania z naszego bezpłatnego testu, za który otrzymasz prezent.

Usługi dodatkowe

Zajmiemy się przeglądem lub testowaniem twoich produktów, części zamiennych, montażem zestawów, etykietowaniem i sprawdzaniem numerów seryjnych, jak również wywołaniem towarów w oparciu o metodę FEFO (pierwsze traci ważność, pierwsze wychodzi). Jesteśmy profesjonalnym Partnerem dla branży wyrobów medycznych.

Więcej o łańcuchu dostaw

Oddzwonimy do Ciebie

Podaj swoje dane poniżej, a My oddzwonimy z najlepszym rozwiązaniem dla Twojej przesyłki.