Członek stowarzyszony z PIFFA i IATA Cass

MOL Logistics Poland robi kolejny krok w dziedzinie transportu i frachtu lotniczego. W tej chwili biuro we Wrocławiu jest członkiem PISiL / PIFFA i FIATA. Przeczytaj wszystko o PIFFA i IATA w tym artykule.

„Od teraz możemy uniknąć pośredników między nami a przewoźnikami. Będzie to miało bezpośredni wpływ na czas reakcji i poziom cen”

Co to jest PISiL / PIFFA?

PIFFA to skrót od Polish International Freight Forwarders Association. PIFFA jest krajowym członkiem Międzynarodowej Federacji Stowarzyszenia Spedytorów „FIATA”. Organizacja jest również członkiem Europejskiej Organizacji Spedycji i Logistyki CLECAT.

Działa jako organizacja samorządowa na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej. Zrzeszanie przedsiębiorców prowadzących działalność gospodarczą w zakresie usług w zakresie spedycji międzynarodowej i krajowej, logistyki, transportu, agencji celnych oraz innych usług związanych z obrotem towarami.

Istnieje kilka komitetów i grup roboczych, które pomagają swoim członkom w dziedzinie transportu morskiego, drogowego, kolejowego i lotniczego, ceł, etyki i finansów. Członkowie mogą korzystać z oficjalnych dokumentów, brać udział w grupach i uzyskiwać międzynarodowy „Dyplom FIATA w spedycji”.

Kierownik Oddziału Maciej Banaszek docenia znaczenie tego członkostwa:

„Naszym celem jest dostarczanie naszym klientom dostosowanego, elastycznego i płynnego serwisu w konkurencyjnej cenie. Dzięki członkostwu i stowarzyszeniu jesteśmy o krok do przodu, ponieważ pozwala nam samodzielnie wydawać FIATA HBL i współpracować bezpośrednio z liniami lotniczymi. Oznacza to, że od teraz możemy unikać pośredników między nami a przewoźnikami lub liniami lotniczymi. Będzie to miało bezpośredni wpływ na czas reakcji i poziom cen.”

Maciej Banaszek

Branch Manager, MOL Logistics Poland

Co to znaczy być powiązanym z IATA Cass?

Systemy rozliczeń kont Cargo (CASS) mają na celu uproszczenie rozliczeń i rozliczeń między liniami lotniczymi a spedytorami. Działa za pośrednictwem programu CASSlink, który jest zaawansowanym, globalnym rozwiązaniem e-bilingowym z obsługą Internetu.

System CASS jest częścią Międzynarodowego Stowarzyszenia Transportu Lotniczego (IATA). Jest to stowarzyszenie handlowe światowych linii lotniczych, reprezentujących około 290 linii lotniczych lub 82% całkowitego ruchu lotniczego. Wspierają wiele obszarów działalności lotniczej i pomagają w sformułowaniu polityki przemysłowej dotyczącej krytycznych problemów lotniczych. CASS obsługuje usprawnione fakturowanie i jest w zasadzie neutralnym biurem rozliczeniowym.

Menedżer sprzedaży Łukasz Łasa wyjaśnia, co to oznacza dla klientów MOL Logistics:

„Od teraz możemy rozpocząć bezpośrednią współpracę ze wszystkimi liniami lotniczymi obecnymi w Polsce. Oznacza to dla naszych klientów, że możemy naprawić powierzchnię i długoterminową stawkę dla poszczególnych projektów i w większym stopniu wspierać naszych klientów w globalnych łańcuchach dostaw. Bardzo się cieszymy, że MOL Logistics Poland osiągnął kolejny poziom w naszym portfolio usług. Nasi klienci korzystają z najbardziej niezawodnej i stabilnej usługi frachtu lotniczego. ”

Łukasz Łasa

Sales Manager, MOL Logistics Poland

Chcesz dowiedzieć się więcej o PIFFA, odwiedź stronę PIFFA. IATA ma również stronę internetową z większą ilością informacji.

Potrzebujesz pomocy przy transporcie? Oddzwonimy do ciebie.

Czy rozwiązania transportowo-logistyczne w Twojej firmie są dopasowane i nowoczesne?

Zachęcamy do skorzystania z naszego bezpłatnego testu, za który otrzymasz prezent.

Inne wiadomości z MOL Logistics:

Rozbudowa infrastruktury kolejowej do portów w Gdańsku i Gdyni

Rozbudowa infrastruktury kolejowej do portów w Gdańsku i Gdyni

„Rozbudowa infrastruktury kolejowej do głównych portów Polskich w Gdańsku i Gdyni postępuje zgodnie z harmonogramem.”Inwestycja o wartości ponad 2,6 mld zł ma być gotowa do końca 2021 r. Projekt PKP PLK "Poprawa infrastruktury kolejowego dostępu do portu Gdańsk"...

Transport drogowy po brexicie

Transport drogowy po brexicie

„Po 3 latach negocjacji zawarto porozumienie pomiędzy Unia Europejską a Wielką Brytanią, w wyniku którego przestanie obowiązywać swobodny przepływ towarów, ludzi kapitału i usług.”Tym samym Wielka Brytania stała się dla krajów Unii Europejskiej krajem trzecim. W...

Poznaj Piotr Taborowicz

Poznaj Piotr Taborowicz

„Dzień dobry! Nazywam się Piotr Taborowicz i od grudnia 2020 dołączyłem na pokład MOL Logistics oddział w Polsce.”Mam 11 lat doświadczenia w spedycji międzynarodowej i muszę przyznać, że jestem pod wrażeniem jakie możliwości daje praca w MOL Logistics zarówno pod...

Port Zewnętrzny Gdynia

Port Zewnętrzny Gdynia

W 2018 roku została podjęta decyzja budowa o budowie portu zewnętrznego w Gdyni.
Budowa portu ma zostać ukończona do roku 2028 roku inwestycja pochłonie ponad 1,5 mld EUR.

Dział drogowy MOL Logistics Poland

Dział drogowy MOL Logistics Poland

Dedykowani przewoźnicy, niezawodni i sprawdzeni kontrahenci w całej Europie zapewniają płynność transportu i możliwość monitorowania ładunku na każdym kroku.

Kurier na pokładzie MOL Logistics Poland

Kurier na pokładzie MOL Logistics Poland

MOL Logistics Poland robi kolejny krok naprzód w zakresie usług dla naszych klientów. Możesz skorzystać z usługi kuriera na pokładzie z. ang OBC – On Board Courier.

Spotkajmy się z Maciej Banaszek

Spotkajmy się z Maciej Banaszek

W czerwcu rozmawiamy z Maciejem, kierownikiem oddziału MOL Logistics w Polsce. Chcielibyśmy dowiedzieć się więcej o jego pochodzeniu i spojrzeć na logistykę. Przeczytaj o tym wszystko w tym wywiadzie!