Członek stowarzyszony z PIFFA i IATA Cass

MOL Logistics Poland robi kolejny krok w dziedzinie transportu i frachtu lotniczego. W tej chwili biuro we Wrocławiu jest członkiem PISiL / PIFFA i FIATA. Przeczytaj wszystko o PIFFA i IATA w tym artykule.

„Od teraz możemy uniknąć pośredników między nami a przewoźnikami. Będzie to miało bezpośredni wpływ na czas reakcji i poziom cen”

Co to jest PISiL / PIFFA?

PIFFA to skrót od Polish International Freight Forwarders Association. PIFFA jest krajowym członkiem Międzynarodowej Federacji Stowarzyszenia Spedytorów „FIATA”. Organizacja jest również członkiem Europejskiej Organizacji Spedycji i Logistyki CLECAT.

Działa jako organizacja samorządowa na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej. Zrzeszanie przedsiębiorców prowadzących działalność gospodarczą w zakresie usług w zakresie spedycji międzynarodowej i krajowej, logistyki, transportu, agencji celnych oraz innych usług związanych z obrotem towarami.

Istnieje kilka komitetów i grup roboczych, które pomagają swoim członkom w dziedzinie transportu morskiego, drogowego, kolejowego i lotniczego, ceł, etyki i finansów. Członkowie mogą korzystać z oficjalnych dokumentów, brać udział w grupach i uzyskiwać międzynarodowy „Dyplom FIATA w spedycji”.

Kierownik Oddziału Maciej Banaszek docenia znaczenie tego członkostwa:

„Naszym celem jest dostarczanie naszym klientom dostosowanego, elastycznego i płynnego serwisu w konkurencyjnej cenie. Dzięki członkostwu i stowarzyszeniu jesteśmy o krok do przodu, ponieważ pozwala nam samodzielnie wydawać FIATA HBL i współpracować bezpośrednio z liniami lotniczymi. Oznacza to, że od teraz możemy unikać pośredników między nami a przewoźnikami lub liniami lotniczymi. Będzie to miało bezpośredni wpływ na czas reakcji i poziom cen.”

Maciej Banaszek

Branch Manager, MOL Logistics Poland

Co to znaczy być powiązanym z IATA Cass?

Systemy rozliczeń kont Cargo (CASS) mają na celu uproszczenie rozliczeń i rozliczeń między liniami lotniczymi a spedytorami. Działa za pośrednictwem programu CASSlink, który jest zaawansowanym, globalnym rozwiązaniem e-bilingowym z obsługą Internetu.

System CASS jest częścią Międzynarodowego Stowarzyszenia Transportu Lotniczego (IATA). Jest to stowarzyszenie handlowe światowych linii lotniczych, reprezentujących około 290 linii lotniczych lub 82% całkowitego ruchu lotniczego. Wspierają wiele obszarów działalności lotniczej i pomagają w sformułowaniu polityki przemysłowej dotyczącej krytycznych problemów lotniczych. CASS obsługuje usprawnione fakturowanie i jest w zasadzie neutralnym biurem rozliczeniowym.

Menedżer sprzedaży Łukasz Łasa wyjaśnia, co to oznacza dla klientów MOL Logistics:

„Od teraz możemy rozpocząć bezpośrednią współpracę ze wszystkimi liniami lotniczymi obecnymi w Polsce. Oznacza to dla naszych klientów, że możemy naprawić powierzchnię i długoterminową stawkę dla poszczególnych projektów i w większym stopniu wspierać naszych klientów w globalnych łańcuchach dostaw. Bardzo się cieszymy, że MOL Logistics Poland osiągnął kolejny poziom w naszym portfolio usług. Nasi klienci korzystają z najbardziej niezawodnej i stabilnej usługi frachtu lotniczego. ”

Łukasz Łasa

Sales Manager, MOL Logistics Poland

Chcesz dowiedzieć się więcej o PIFFA, odwiedź stronę PIFFA. IATA ma również stronę internetową z większą ilością informacji.

Potrzebujesz pomocy przy transporcie? Oddzwonimy do ciebie.

Czy rozwiązania transportowo-logistyczne w Twojej firmie są dopasowane i nowoczesne?

Zachęcamy do skorzystania z naszego bezpłatnego testu, za który otrzymasz prezent.

Inne wiadomości z MOL Logistics:

Port Zewnętrzny Gdynia

Port Zewnętrzny Gdynia

W 2018 roku została podjęta decyzja budowa o budowie portu zewnętrznego w Gdyni.
Budowa portu ma zostać ukończona do roku 2028 roku inwestycja pochłonie ponad 1,5 mld EUR.

Dział drogowy MOL Logistics Poland

Dział drogowy MOL Logistics Poland

Dedykowani przewoźnicy, niezawodni i sprawdzeni kontrahenci w całej Europie zapewniają płynność transportu i możliwość monitorowania ładunku na każdym kroku.

Kurier na pokładzie MOL Logistics Poland

Kurier na pokładzie MOL Logistics Poland

MOL Logistics Poland robi kolejny krok naprzód w zakresie usług dla naszych klientów. Możesz skorzystać z usługi kuriera na pokładzie z. ang OBC – On Board Courier.

Spotkajmy się z Maciej Banaszek

Spotkajmy się z Maciej Banaszek

W czerwcu rozmawiamy z Maciejem, kierownikiem oddziału MOL Logistics w Polsce. Chcielibyśmy dowiedzieć się więcej o jego pochodzeniu i spojrzeć na logistykę. Przeczytaj o tym wszystko w tym wywiadzie!