Akademia MOL Logistics

Jak każda branża, transport i logistyka wykorzystują szereg specjalistycznych wyrażeń i zwrotów. Dla osób, które nie mają do czynienia z tą gałęzią przemysłu, na co dzień, stosowane słownictwo może być niejasne lub mylące. Z tego właśnie powodu, stworzyliśmy stronę, na której znajdują się wyjaśnienia licznych specjalistycznych terminów technicznych oraz inne podstawowe informacje.

i

W przypadku jakichkolwiek pytań, prosimy o kontakt

Telefon: +48 512 402 318

i

Bezpłatna analiza rozwiązań transportowych

Dostosowanie do indywidualnych potrzeb

i

101 przydatnych narzędzi

Bądź zawsze na bieżąco z działaniami Akademii

Wymiary kontenera

Kontenery występują w różnych rozmiarach i kształtach. Czy wiesz, który z nich będzie odpowiedni dla określonej liczby palet lub towarów?

Obliczenia wagi płatnej

Przy kalkulacji kosztów istotną rolę odgrywa waga, ale również przestrzeń, jaką zajmuje dany ładunek. W tym miejscu można dokonać obliczenia objętości oraz tzw. wagi płatnej przesyłki.

Reguły Incoterms

Pojęcie reguł Incoterms regularnie pojawia się przy transakcjach kupna i sprzedaży towarów. Jednak co tak właściwie oznacza i jak wykorzystywane są warunki dostawy? Ponadto, czym są reguły Incoterms 2020?

Opłaty

Sektor transportowy obarczony jest różnymi opłatami. Jedną z nich jest dodatek paliwowy. Ceny paliwa podlegają nieustannym zmianom, stąd koszt, którego w tej branży nie da się uniknąć. Tutaj dowiesz się więcej na temat najczęstszych opłat w transporcie.

Linki

Jesteśmy częścią globalnej organizacji logistycznej. Poniżej znajdują się linki do najważniejszych stron internetowych w naszej sieci.

Track & Trace – śledzenie przesyłki

Wiedza na temat, gdzie aktualnie znajdują się przesyłka w czasie transportu, jest niezwykle cenna. Z tego powodu opracowaliśmy specjalne narzędzie Track & Trace, dzięki któremu jest możliwe monitorowanie wysyłek oraz oczekiwanych dostaw.