Informacje dotyczące koronawirusa w Polsce

MOL Logistics Poland zapewnia aktualizację dotyczące koronawirusa w Polsce.

Od 24 marca w Polsce obowiązują ograniczenia w ruchu

Do 11 kwietnia włącznie nie będziesz mógł swobodnie poruszać się poza celami życiowymi, zdrowotnymi i zawodowymi. Dlatego ograniczenia nie dotyczą:

  • Podróż do pracy. Jeśli pracownik prowadzi własną działalność gospodarczą lub gospodarstwo rolne, ma prawo dostać się do pracy. Masz również prawo do zakupu towarów i usług związanych z działalnością zawodową.
  • Jeśli zamierzasz walczyć z koronawirusem i pomóc tym, którzy potrzebują poddania się kwarantannie lub którzy nie powinni wychodzić z domu, ludzie mogą się przemieszczać w ramach tej czynności.
  • Zajmowanie się sprawami niezbędnymi w życiu codziennym. Będzie mógł się przemieszczać, aby robić niezbędne zakupy, kupować leki, iść do lekarza, opiekować się rodziną i wyprowadzać psa.

Ważny! Możesz poruszać się tylko w grupie maksymalnie dwóch osób. To ograniczenie nie dotyczy rodzin.

Całkowity zakaz spotkań – z wyjątkiem krewnych
Nowe przepisy zabraniają także wszelkich spotkań, spotkań, wydarzeń lub spotkań. Będzie jednak mógł spotkać bliskich.

Miejsca pracy
Ograniczenia dotyczące liczby osób nie dotyczą miejsc pracy. Powinny jednak stosować szczególnie rygorystyczne zalecenia Głównego Inspektora Sanitarnego w zakresie zachowania odległości pracowników.

Nadal obowiązują inne ograniczenia
Pomimo wprowadzonych zmian wszystkie poprzednie zakazy pozostają w mocy, tj. Ograniczenia w działalności centrów handlowych, gastronomii i rozrywki.

Nadal obowiązuje również obowiązkowa 14-dniowa kwarantanna dla osób powracających z zagranicy.

Zawieszenie zajęć w szkołach i na uczelniach

Nowe zasady będą obowiązywać od 25 marca do 10 kwietnia 2020 r

Sytuacja operacyjna w logistyce

  • Widzimy wczoraj długi czas oczekiwania na granicach (17.03) w sprawie głównych kontroli granicznych średni czas oczekiwania wynosił 20 godzin. Dziś sytuacja jest bardziej pod kontrolą – średni czas oczekiwania 5 godzin. Nasi podwykonawcy drogowi pracują zwykle tylko czekając na przekroczenie granicy. Trzeba także spotkać się z odwołaniem lotów z Chin, nawet na frachtowcach rozkładanych między PVG – FRA (linia lotnicza O3, ponieważ loty 22 i 27 zostaną odwołane z powodu poważnego wirusa w Europie).
  • Lotniska: wszystkie lotniska normalnie pracujące w Polsce
    Wiele lotów pasażerskich zostało odwołanych, głównie fracht lotniczy przewozi ciężarówkami do głównych europejskich hubów.
  • Główne porty morskie w Polsce działają normalnie.
  • Fracht morski rośnie z powodu mniejszej liczby pustych kontenerów i braku miejsca na dalekim wschodzie do min kwietnia.
  • Fracht drogowy z / do innych krajów UE: wydaje się, że ciężarówki są sprawdzane w niektórych punktach granicznych, ale jak dotąd przekroczyły granicę.

Sytuacja operacyjna naszych podwykonawców
Większość z nich działa, ale ma ograniczony personel lub pracuje w domu.

Sytuacja operacyjna biura MLG / Wrocław
Do tej pory byliśmy w stanie zorganizować lotniczy transport morski koleją do / z całej Polski.

Potrzebujesz pomocy przy transporcie? Oddzwonimy do ciebie.

Czy rozwiązania transportowo-logistyczne w Twojej firmie są dopasowane i nowoczesne?

Zachęcamy do skorzystania z naszego bezpłatnego testu, za który otrzymasz prezent.

Inne wiadomości z MOL Logistics:

Kurier na pokładzie MOL Logistics Poland

Kurier na pokładzie MOL Logistics Poland

MOL Logistics Poland robi kolejny krok naprzód w zakresie usług dla naszych klientów. Możesz skorzystać z usługi kuriera na pokładzie z. ang OBC – On Board Courier.

Członek stowarzyszony z PIFFA i IATA Cass

Członek stowarzyszony z PIFFA i IATA Cass

MOL Logistics Poland robi kolejny krok w dziedzinie transportu i frachtu lotniczego. W tej chwili biuro we Wrocławiu jest członkiem PISiL / PIFFA i FIATA. Przeczytaj wszystko o PIFFA i IATA w tym artykule.

Spotkajmy się z Maciej Banaszek

Spotkajmy się z Maciej Banaszek

W czerwcu rozmawiamy z Maciejem, kierownikiem oddziału MOL Logistics w Polsce. Chcielibyśmy dowiedzieć się więcej o jego pochodzeniu i spojrzeć na logistykę. Przeczytaj o tym wszystko w tym wywiadzie!