Transport kolejowy

Dawniej transport kolejowy był wykorzystywany do przewozu towarów luksusowych, takich jak jedwab i przyprawy. Z biegiem lat stracił on nieco na znaczeniu. Liczne operacje sprzęgania i rozłączania wagonów oraz niewystarczająca infrastruktura były tego głównymi przyczynami. W ciągu ostatnich lat kraje takie jak Chiny zainwestowały znaczne środki w rozbudowę sieci kolejowej w celu pobudzenia handlu. Transport kolejowy znów staje się coraz bardziej powszechny. Zwłaszcza, gdy linie lotnicze lub armatorzy borykają się z problemami związanymi z przepustowością, transport kolejowy kontenerów lub drobnica (LCL) może być rozwiązaniem dla Państwa firmy.

Jedwabny szlak – reaktywacja

Kolej staje się coraz bardziej ekologicznym rozwiązaniem, które doskonale sprawdza się w przedsiębiorstwach poszukujących szybszego rozwiązania niż transport morski. Wrocławskie biuro MOL Logistics chętnie udzieli wszelkich niezbędnych informacji.

N

Idealne rozwiązanie problemów związanych z przepustowością.

N

Pełny pakiet usług od załadunku do rozładunku dla FCL i LCL.

N

Odpowiednie rozwiązanie dla produktów, które muszą zostać wysłane do / z Azji w stosunkowo krótkim czasie.

Kompletny pakiet usług

Nie wszystkie firmy wiedzą, jak dopasować ładunki kolejowe do swojego obecnego systemu transportowego. Aby rozwiać te obawy, możemy zaoferować Państwu całościowy pakiet, dotyczący transportu kolejowego. Otrzymają Państwo pomoc przy realizacji całego procesu, w tym wszystkich procedur celnych, np. doradztwo i przygotowanie dokumentacji, regularne aktualizacje, dostarczenie produktów do miejsca docelowego oraz konkurencyjne ceny.

Szybki tranzyt

Gdy zasadniczą kwestią jest znalezienie rozwiązania dla transportu produktów do lub z Chin, jednak nie ma możliwości zapewnienia odpowiednich terminów i kosztów, w transporcie morskim i lotniczym, transport kolejowy może stanowić bardzo korzystną alternatywę. Charakteryzuje go stosunkowo krótki czas tranzytu, szybszy niż drogą morską oraz niższa cena niż fracht lotniczy. Tym samym, możliwe jest dostarczenie produktów (takich jak elektronika, odzież, produkty uwzględniające najnowsze trendy) do Azji bądź surowców z Azji w ciągu 15 do 20 dni na teren Europy, oraz ich dalsza dystrybucja na terenie całego kontynentu.

Czy rozwiązania transportowo-logistyczne w Twojej firmie są dopasowane i nowoczesne?

Zachęcamy do skorzystania z naszego bezpłatnego testu, za który otrzymasz prezent.

Ekologiczne przewozy

Transport kolejowy to wielkie lokomotywy parowe spalające tony węgla, prawda? Czy aby na pewno? Szczególnie biorąc pod uwagę transport międzykontynentalny, kolej jest jednym z najbardziej zrównoważonych i przyjaznych środowisku rozwiązań. Porównując transport kolejowy z morskim lub lotniczym, wyraźnie widać, że jest najkorzystniejszy pod względem ekologicznym. Dodatkowo, pociągi towarowe kursują zgodnie z rozkładem jazdy. Czy mają Państwo jakiekolwiek pytania związane z transportem kolejowym? Zachęcamy do kontaktu!

Oddzwonimy do Ciebie

Podaj swoje dane poniżej, a my oddzwonimy z najlepszym rozwiązaniem dla Twojej przesyłki.

[wpforms id="54007" title="false" description="false"]